STRANIERI  ·  CHAMPIONSHIP

VIDEO George Pușcaș, gol pentru Reading! A marcat din nou după 11 partide

Marti, 22 Octombrie

George Pușcaș, 23 de ani, a marcat în prima repriză a meciului QPR - Reading, terminat 2-2, din etapa a 13- a din Championship.

Pușcaș a marcat pentru Reading în minutul 31, la doar două minute după de QPR deschisese scorul.

Atacantul român, titularizat chiar dacă nu trece prin cea mai bună formă, a primit o pasă de la Ejaria, la 40 de metri de poarta adversă, a preluat excelent și a marcat un gol superb, de la marginea careului, pe sub portarul lui QPR.

A fost primul gol marcat de Pușcaș după 11 mecuri la Reading. În total, românul are 4 goluri în 14 meciuri.

Pușcaș a fost integralist, dar în repriza a doua nu și-a mai putut ajuta formația.

A luat nota 6

După pauză, nu a mai avut situații importante de finalizare, iar echipa sa a mai echilibrat o dată scorul pe tabelă, rămânând pe 20, la trei puncte de retrogradare. Cotidianul GetReading i-a dat nota 6: "A înscris cu o execuție strălucitoare. A greșit mai puțin ca-n trecut și și-a ajutat colegii".

Vezi și:

Răzvan Lucescu e în finala Ligii Campionilor Asiei! A pierdut returul cu Xavi, dar s-a calificat în finală

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Cad capete după cazul ursului lăsat în agonie şi apoi împuşcat. Reacția Ministerului de Interne după cazul revoltător