INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Gol după gol pentru Cernat la Rizespor » Românul a înscris din lovitură liberă

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 martie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 03 martie 2013 15:39

Mijlocaşul român de la Rizespor, Florin Cernat a reuşit un nou gol pentru echipa sa în partida cîştigată în faţa celor de la Kartalspor, scor 3-0.

Românul a intrat pe teren în minutul 62 şi nu i-au trebuit decît două minute pentru a înscrie. Cernat a marcat lovitură liberă.

În urma acestei victorii, Rizespor urcă pînă pe locul 3, fiind la 2 puncte de Erciyesspor, care este lider, însă are şi un meci mai puţin.