INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Gol după gol pentru Keșeru! Românul se apropie de reușita 100 pentru Ludogoreț. A marcat și cu ȚSKA Sofia

Articol de GSP - Publicat joi, 06 decembrie 2018 19:21

Ludogoreț a terminat la egalitate meciul din deplasare cu rivala ȚSKA Sofia, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 29, prin Keșeru, însă gazdele de la ȚSKA au egalat în minutul 67 prin Despotov.

VEZI AICI VIDEO CU REUȘITA LUI CLAUDIU KEȘERU!

Claudiu Keșeru a reușit un nou gol pentru echipa sa. A reluat cu capul din 6 metri, de la prima bară, după o minge trimisă în careu de Wanderson.

Pentru Claudiu Keșeru este al 14 gol în acest sezon și e pe locul 12 în topul golgeterilor din Bulgaria. Este devansat de Kostov, vârful celor de la Levski, care are 15 reușite.

Claudiu Keșeru are 147 de meciuri la Ludogoreț și 95 de goluri. În acest sezon are 30 de partide și 18 goluri.

Ludogoreț e lider în Bulgaria, cu 45 de puncte în 18 partide. ȚSKA Sofia e pe 2, cu 39 de puncte.