INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA PRAGA - JABLONEC 2-0

VIDEO Gol superb pentru Nicolae Stanciu în Cehia

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 aprilie 2018 22:09

Nicolae Stanciu (24 de ani) a deschis scorul în minutul 32 al partidei de pe teren propriu cu Jablonec, scor 2-0.

Mijlocașul român își continuă forma foarte bună, iar în această seară a marcat dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri. Mingea a lovit mai întâi bara transversală și apoi a intrat în poartă. Kadlec a stabilit scorul final în minutul 62.

Stanciu a ajuns deja la 5 goluri marcate în cele 8 partide jucate în acest sezon pentru Sparta Praga. Portarul Florin Niță e și el titular, în timp ce Bogdan Vătăjelu e rezervă pentru formația din capitala Cehiei.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”