INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  NEW YORK CITY

VIDEO GOLAZO Alex Mitriță la New York City! Meciul și golul pentru ex-craiovean! » Americanii, în extaz: „«Racheta» din România îl face uitat pe David Villa”

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2019 10:22

Alexandru Mitriță (24 de ani) a reușit un nou euro-gol pentru New York City, în meciul amical cu Nashville SC, jucat azi-noapte, scor 2-0.

Fotbalistul român a luat în minutul 40 o acțiune pe cont propriu din stânga terenului, a intrat în centru și, după ce a driblat doi adversari, a șutat năpraznic în stânga portarului de la 20 de metri.

Mitriță a jucat 76 de minute în acest meci.

Celălalt gol a fost marcat de Moralez, dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul 28.

Pentru Mitriță acesta e al doilea gol într-o partidă amicală, după ce pe 8 februarie a înscris chiar la debut cu AIK Stockholm.

Americanii sunt fascinați de mitriță

„«Racheta» românească îl face uitat pe Villa” sau „Am o nouă echipă favorită după ce am văzut acest gol” au fost doar două dintre reacțiile americanilor pe Twitter.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”