INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA GALAXY - SEATTLE SOUNDERS 2-2

VIDEO Ibrahimovic, „dublă” și ratare uriașă în LA Galaxy - Seattle Sounders 2-2 » Autogol marcat cu fața

Articol de - Publicat duminica, 18 august 2019 14:31

Los Angeles Galaxy a remizat în Conferința de Vest din MLS cu Seattle Sounders, scor 2-2 ('45, '65 Ibrahimovic / '42 Ruidiaz '82 AG Skjelvik).

LA Galaxy a început cum nu se putea mai rău meciul, iar Daniel Steres a luat cartonaș roșu în minutul 6.

În minutul 42, Raul Ruidiaz a deschis scorul pentru Seattle, dar Zlatan Ibrahimovic a întors scorul în favoarea formației din Los Angeles, prin golurile marcate în minutele 45 și 65.

De asemenea, Zlatan a ratat o ocazie imensă în minutul 71, atunci când a trimis pe lângă poartă din 6 metri. Victoria gazdelor părea a fi conturată, însă, în minutul 82, Jorgen Skjelvik a marcat un autogol, după o lipsă de sincronizare cu portarul David Bingham

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

ECHIPELE DE START

Los Angeles Galaxy (4-2-3-1)

Bingham - Feltscher, Steres, Polenta, Skjelvik - Lletget, Dos Santos - Antuna, Alvarez, Pavon - Ibrahimovic
Antrenor: Guillermo Schelotto

Seattle Sounders (4-2-3-1)

Frei - Leerdam, Kim, Arreaga, Tolo - Roldan, Svensson - Shipp, Lodeiro, Morris - Ruidiaz
Antrenor: Brian Schmetzer

Stadion: Dignity Health Sports Park

Arbitru: Robert Sibiga

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!