INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

VIDEO Încă o înfrângere pentru Mainz » Maxim a pierdut duelul cu fosta sa echipă » Cum s-a descurcat românul

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 august 2017 18:19

VFB Stuttgart a învins-o pe Mainz, scor 1-0, într-un meci între fosta și actuală echipă a lui Alexandru Maxim.

Unicul gol al partidei a fost reușit de Badstuber, în minutul 53. Șvabii au ratat și un penalty, în minutul 80, prin Terodde. (VIDEO)

Maxim a fost titular pentru Mainz, însă prestația sa a fost una ștearsă. Românul a fost înlocuit în minutul 81 cu Kodro.

Mainz a ajuns astfel la cea de-a doua înfrângere din Bundesliga, după ce în prima etapă pierduse pe teren propriu cu Hannover, 0-1.

Maxim (27 de ani) e convocat de Christoph Daum la națională pentru "dubla" cu Armenia și Muntenegru, din 1 și 4 septembrie.

4 ani
a evoluat Maxim la Stuttgart, perioadă în care a reușit 16 goluri în 116 meciuri

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni