Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   RUSIA

VIDEO Încă un gol pentru Bicfalvi în Rusia! Mijlocașul a marcat azi a șaptea reușită a sezonului

Duminica, 15 Aprilie

Eric Bicfalvi, 30 de ani, continuă seria evoluțiilor bune din Rusia. Azi, românul a reușit un nou gol pentru Ural în victoria reușită de echipa sa pe teren propriu cu Spartak Moscova, scor 2-1.

Mijlocașul a deschis scorul în minutul 37, când l-a driblat elegant pe portar și a îndeplinit apoi o simplă formalitate.

Ural și-a mărit avantajul în minutul 88, prin El Kabir, iar Promes a marcat golul de onoare al lui Spartak în prelungirile partidei.

Echipa lui Bicfalvi e pe locul 9 în Rusia, cu 33 de puncte, în timp ce Spartak, campioana de anul trecut, e pe 2, cu 50 de puncte.