INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Încă un gol pentru Eric Bicfalvi în campionatul Rusiei » E pe primul loc în clasamentul golgeterilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 august 2018 16:01

Eric Bicfalvi (30 de ani) continuă să impresioneze în Rusia și în actualul sezon. Azi, a marcat în prima victorie a sezonului pentru Ural, 2-1 cu Akhmat Grozîi.

Mijlocașul a înscris imparabil cu capul în minutul 51, restabilind egalitatea. Ulterior, Dimitrov, cel care centrase pentru reușita românului, a reușit golul decisiv în minutul 78.

După 5 etape, Ural se află pe locul 14 în Rusia, cu 4 puncte. Totuși, Bicfalvi e pe primul loc în clasamentul golgeterilor, cu 3 goluri în 5 meciuri.

Eric Bicfalvi se află pe lista preliminară a jucătorilor convocați de Contra pentru meciurile din Liga Națiunilor cu Muntenegru și Serbia, din 7 și 10 septembrie. Lista completă e AICI!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”