INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Înfrângere pentru Alin Toșca în campionat » Fundașul român a fost integralist într-un meci spectaculos

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 martie 2017 09:13

Alin Toșca a jucat toate cele 90 de minute în partida pe care Betis Sevilla a pierdut-o pe teren propriu cu Real Sociedad, scor 2-3, în etapa cu numărul 26 din campionatul spaniol.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei!

Jon a deschis scorul pentru Real Sociedad după doar 9 minute de joc, însă Mandi a restabilit egalitatea câteva minute mai târziu.

Prieto a readus oaspeții în avantaj cu un gol spectaculos marcat în minutul 26. Mijlocașul celor de la Sociedad l-a învins pe Adan cu un șut de senzație de la marginea careului.

Betis a revenit grație reușitei lui Sanabria din minutul 65, dar cu aproximativ un sfert de oră înainte de final Prieto a bifat "dubla" cu o lovitură de cap, într-o fază în care a profitat de o greșeală de marcaj a lui Toșca.

Betis este pe locul 14 în Spania, cu 27 de puncte, la 7 lungimi de primul loc retrogradabil, ocupat de Granada.

Echipele de start:

Betis: Adan - Navarro, Mandi, Pezzella, Toșca, Durmisi - Brasanac, Petros, Ceballos, Martin - Castro
Rezerve: Gimenez - Donk, Gonzalez, Martinez, Piccini, Sanabria
Antrenor: V. Sanzhez

Real Sociedad: Rulli - Odriozola, Navas, Martinez, Berchiche - Prieto, Illarramendi, Zurutuza, Canales - Vela, Jon
Rezerve: Tono - Bergara, Concha, Elustondo, Granero, Oyarzabal, Rodrigues
Antrenor: E. Sancristan