INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Înfrângere pentru Șumudică! Kayserispor, învinsă după un meci de coșmar pentru Săpunaru: penalty provocat și eliminare

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 aprilie 2018 15:46

Kayserispor, echipa lui Marius Șumudică, a pierdut pe teren propriu cu Alanyaspor, 1-2. Cristi Săpunaru a fost eliminat după ce a provocat un penalty.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 46, prin mijlocașul turc Efecan Karaca. Acesta a înscris cu un șut de la 18 metri, care a trecut peste portarul Silviu Lung jr. Kayserispor a egalat în minutul 77, prin Fernando Boldrin. Fostul mijlocaș de la FCSB a marcat cu un șut din 6 metri.

În minutul 85, Cristi Săpunaru a faultat în careu și a fost eliminat pentru al doilea galben. Douglas a executat perfect penalty-ul și a adus victoria pentru Alanyaspor.

La Kayserispor, Lung jr., Săpunaru, Boldrin și William de Amorim au fost titulari. După 31 de meciuri, Kayseri este pe 8, cu 44 de puncte, la 12 de locul 4, ocupa de Fenerbahce, și la 3 de Goztepe, locul 5.