INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Ioan Hora a marcat primul său gol în Turcia » A învins legiunea română de la Karabukspor

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 mai 2017 19:06

Atacantul Ioan Hora (28 de ani) a reușit astăzi primul său gol în campionatul Turciei, în victoria obținută de Konyaspor în fața lui Karabukspor, scor 3-0.

Introdus pe teren în minutul 80, Hora a înscris ultimul gol al partidei în minutul 92. (VIDEO cu golul)

3 goluri
a reușit Hora pentru Konyaspor: unul în campionat și două în Cupa Turciei

Paul Papp și Iasmin Latovlevici au fost integraliști pentru Karabukspor, în timp ce Cristian Tănase și Valerică Găman nu au fost incluși în lot.

Cu două etape înainte de finalul sezonului, Konyaspor este pe locul opt, cu 43 de puncte, în timp ce Karabukspor se află pe locul 12, cu 39 de puncte.

Ioan Hora va disputa și finala Cupei Turciei, Konyaspor urmând să o întâlnească în finală pe Istanbul B.B.

Hora, golgeterul sezonului 2015-2016 din Liga 1, s-a transferat la Konyaspor în 2016, fiind adus de la Pandurii Târgu Jiu.