INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA - NAPOLI 1-1

VIDEO Italienii au decis: Tătărușanu a avut parada etapei în Serie A

Articol de GSP - Publicat joi, 03 martie 2016 15:10

Microbiștii din Italia au votat pe site-ul oficial al Serie A parada etapei a 27-a din campionatul italian.

58% dintre votanți au decis că dubla paradă a lui Ciprian Tătărușanu din meciul Fiorentina - Napoli 1-1 a fost intervenția etapei.

În minutul 58, Napoli a avut o dublă ocazie de gol, dar Tătărușanu s-a opus imperial de fiecare dată și a păstrat scorul egal.

"În prima repriză am avut ghinion, dar după pauză, ca să fim sinceri, am avut un pic de noroc. Intervenţia la şutul lui Callejon a venit într-un moment cheie al partidei" a declarat portarul român, la finalul meciului.

La parata più bella della 27^giornata è di Cirpian Tatarusanu! Con il 58% dei voti, i tifosi della Serie A TIM hanno...