INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA BULGARIEI

VIDEO Keşeru a marcat în finala Cupei Bulgariei, dar echipa sa a suferit o înfrângere total surprinzătoare

Articol de GSP - Publicat miercuri, 24 mai 2017 20:17

Ludogoreţ, echipa la care evoluează românii Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru, a pierdut surprinzător finala Cupei Bulgariei, fiind învinsă de Botev Plovdiv, scor 1-2, în finala disputată la Sofia.

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat golul lui Ludogoreţ, punctând pentru 1-2 în minutul 80.

VIDEO cu golul românului

Cosmin Moţi a fost integralist pentru Ludogoreţ, încasând un cartonaş galben în minutul 26.

Echipa celor doi români este campioana Bulgariei, câştigând în acest sezon cel de-al cincilea titlu consecutiv.