INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Keșeru, gol pentru Ludogoreț în campionatul Bulgariei

Articol de GSP - Publicat luni, 27 noiembrie 2017 18:54

Claudiu Keșeru a revenit azi în primul "11" al lui Ludogoreț, reușind să marcheze în victoria obținută de echipa sa pe teren propriu în fața lui Vitosha Bistritsa, codașa campionatului Bulgariei, scor 3-0.

Românul a evoluat 79 de minute, marcând primul gol al lui Ludogoreț, în minutul 52. Internaționalul a fost înlocuit cu 10 minute înainte de final cu Goralski.

Românul a ajuns la cea de-a noua reușită din acest sezon, situându-se pe locul doi în clasamentul golgeterilor.

Celelalte goluri ale campioanei en-titre a Bulgariei au fost reușite de Vura, în minutul 64, și Campanharo, în minutul 68.

Cosmin Moți, celălalt român de la Ludogoreț, a fost rezervă neutilizată.

După 17 etape, Ludogoreț e lider în Bulgaria, cu 42 puncte, cu patru lungimi peste urmăritoarea ȚSKA Sofia.