Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   BULGARIA

VIDEO Keșeru, golul 26 în acest campionat » Ludogoreț a câștigat un nou titlu în Bulgaria!

Sambata, 12 Mai

Claudiu Keșeru, vârful celor de la Ludogoreț, a înscris un nou gol pentru echipa sa. Acesta a punctat în remiza scoasă de "verzi" pe teren propriu cu Levski Sofia, 2-2.

Keșeru a deschis scorul în minutul 5, din penalty, vârful fiind scos de pe teren în minutul 71.

Claudiu a ajuns la cota 10 în acest play-off, în care e liderul golgeterilor. Per total, Keșeru are 26 de goluri în acest campionat.

Cosmin Moți, celălalt român de la Ludogoreț, a evoluat pe toată durata celor 90 de minute.

La oaspeți, Neluț Roșu a fost integralist, în timp ce Sergiu Buș nu s-a aflat în lot. Foștii dinamoviștii Filipe Nasciemento și Rivaldinho au fost rezerve, fiul lui Rivaldo fiind introdus pe teren în minutul 55.

Ludogoreț e pe primul loc și e deja campioană. Echipa lui Moți și Keșeru  are 86 de puncte, la 11 lungimi de urmăritoarea ȚSKA Sofia. Levski e pe 3, cu 61 de puncte.