INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Keșeru, golul 26 în acest campionat » Ludogoreț a câștigat un nou titlu în Bulgaria!

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 mai 2018 22:00

Claudiu Keșeru, vârful celor de la Ludogoreț, a înscris un nou gol pentru echipa sa. Acesta a punctat în remiza scoasă de "verzi" pe teren propriu cu Levski Sofia, 2-2.

Keșeru a deschis scorul în minutul 5, din penalty, vârful fiind scos de pe teren în minutul 71.

Claudiu a ajuns la cota 10 în acest play-off, în care e liderul golgeterilor. Per total, Keșeru are 26 de goluri în acest campionat.

Cosmin Moți, celălalt român de la Ludogoreț, a evoluat pe toată durata celor 90 de minute.

La oaspeți, Neluț Roșu a fost integralist, în timp ce Sergiu Buș nu s-a aflat în lot. Foștii dinamoviștii Filipe Nasciemento și Rivaldinho au fost rezerve, fiul lui Rivaldo fiind introdus pe teren în minutul 55.

Ludogoreț e pe primul loc și e deja campioană. Echipa lui Moți și Keșeru  are 86 de puncte, la 11 lungimi de urmăritoarea ȚSKA Sofia. Levski e pe 3, cu 61 de puncte.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”