INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Keșeru înscrie la foc automat în Bulgaria! 7 minute pentru a ieși în evidență

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 noiembrie 2016 19:48

Fără nici un român în primul "11" Ludogoreț a tremurat pentru un nou succes în campionatul Bulgariei. Echipa lui Moți și Keșeru s-a impus până la urmă, scor 3-1 în fața celor de la Botev Plovdiv.

VEZI VIDEO

Lukoki a deschis scorul pentru oaspeți după doar 3 minute, însă în minutul 9 avea să fie 1-1 după ce Paulo a punctat pentru gazde.

Campanharo a readus-o pe Ludogoreț în avantaj în minutul 70. Peste doar două minute și-a făcut apariția pe teren și Claudiu Keșeru.

Fostul atacant al Stelei a avut nevoie de doar 7 minute pentru a înscrie încă un gol. Ludogoreț are 40 de puncte după 15 etape, 6 peste Levski, care e pe 2.

Claudiu Keșeru este cel mai bun marcator din Bulgaria, cu 11 goluri. Are doar o reușită peste Joao Paulo, care a înscris și azi.