INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA PRINŢULUI

VIDEO "Magicianul" a lovit din nou! Golul lui Sînmărtean a calificat-o pe Al Ittihad în semifinalele Cupei Prinţului

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 octombrie 2015 00:08

Lucian Sînmărtean a fost decisiv pentru Al Ittihad în victoria cu 2-1 contra formaţiei Al Khaleej şi şi-a calificat echipa în semifinalele Cupei Prinţului în Arabia Saudită.

"Magicianul" a fost integralist şi a marcat golul victoriei în minutul 87 după o fază de manual. Mijlocaşul a trecut mingea printre picioarele unui adversar şi din careu a şutat perfect, portarul advers a putut doar să privească balonul intrînd în poartă.

Pentru echipa pregătită de Ladislau Boloni a mai marcat şi Troisi, în minutul 81, în timp ce pentru adversari a înscris Abdullah Al Salem, în minutul 6.

2 goluri
a marcat Sînmărtean în şase prezenţe în tricoul lui Al Ittihad în toate competiţiile din acest sezon

Vezi VIDEO de la minutul 1:38