Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   TURCIA

VIDEO Marius Șumudică a făcut egal cu echipa lui Robinho » Starul brazilian i-a marcat lui Lung jr. de la 30 de metri

Duminica, 11 Februarie

Kayserispor, echipa lui Marius Șumudică, a terminat la egalitate pe teren propriu, 1-1 cu Sivasspor, în etapa a 21-a din Turcia.

Scorul la pauză a fost 0-0, iar în minutul 53, Robinho a deschis scorul. Starul brazilian a marcat un gol fabulos. Fostul jucător de la Real Madrid a marcat în poarta lui Silviu Lung jr. de la 30 de metri, din lovitură liberă.

Echipa lui Șumudică a egalat în minutul 66 prin atacantul Umut Bulut, care a înscris cu un șut din 6 metri.

Vezi aici VIDEO cu golurile

Silviu Lung jr. a fost integralist în echipa lui Șumudică, iar William de Amorim a intrat în minutul 80. Săpunaru a rămas pe banca de rezerve.

După acest egal, Kayseri este pe locul 5, cu 35 de puncte. Echipa lui Șumudică este la 5 puncte de Beșiktaș, locul 3, și la 3 de Fenerbahce, locul 4, care are un meci mai puțin. Sivasspor este pe 8, cu 31 de puncte.