INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BUNDESLIGA

VIDEO Maxim a reușit primul lui gol în acest sezon de Bundesliga » Toate rezultatele înregistrate în prima ligă din Germania

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 octombrie 2017 17:23

Alex Maxim a marcat primul său gol pentru Mainz în acest sezon de Bundesliga, în partida jucată pe teren propriu cu Hamburg (3-2). Mijlocașul român a punctat după doar 3 minute de joc, pentru 1-0.

Titular contra lui Hamburg, Maxim a reluat excelent de la 11 metri pasa trimisă de Donati și a deschis scorul pentru gazde. A fost primul gol al lui Maxim în acest sezon, în care a avut cinci apariții în Bundesliga, însă de cele mai multe ori fără a fi integralist.

VIDEO cu golul marcat de Maxim!

Hamburg a egalat după doar șase minute, însă Bell și Latza au readus gazdele în avantaj în partea secundă. Salihovici a stabilit scorul final din penalty, în minutele de prelungire ale meciului.

Maxim a jucat doar o oră, fiind înlocuit în minutul 61 cu Serdar.

Toate rezultatele zilei în Bundesliga:

liveTEXT/VIDEO Mainz 05 - Hamburg 3-2
Au marcat: Maxim '3,Bell '52, Latza '58/Wallace '9,  Salihovici '92 (pen.)

liveTEXT/VIDEO Bayern - Freiburg 5-0
Au marcat: Schuster (autogol) '8, Coman '42, Alcantara '63, Lewandowski '75, Kimmich '90+4

liveTEXT/VIDEO Hannover - Frankfurt 1-2
Au marcat: S. Sane '36/Haller '10, Rebic '90

liveTEXT/VIDEO Hertha - Schalke 0-2
Au marcat: Goretzka '54 (pen.), Burgstaller '78

liveTEXT/VIDEO Hoffenheim - Augsburg 2-2
Au marcat: Hubner '52, Gouweleeuw '85/Gregoritsch '75, Uth '85