INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GERMANIEI

VIDEO Maxim i-a cucerit deja pe fanii lui Mainz » Pasă de gol spectaculoasă, în primul meci oficial

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 august 2017 18:45

Alex Maxim (27 de ani) a debutat oficial pentru Mainz 05, în partida din primul tur al Cupei Germaniei, contra formației Luneburger Hansa (3-1) și s-a remarcat cu o pasă de gol la prima reușită a alb-roșilor.

În minutul 13, Maxim a preluat excelent un balon în marginea careului mic și a centrat în fața porții goale pentru Yoshinori Muto, care a avut de îndeplinit o formalitate și a împins mingea în plasă.

Divizionara a patra a egalat în minutul 31, prin Vobejda, însă Mainz a mai punctat o dată până la pauză, prins Brosinski și a intrat în avantaj la cabine. Același Muto a stabilit scorul final în minutul 60.

Maxim a jucat timp de 82 de minute, fiin înlocuit pe final cu neamțul Phillipp Klement.

Echipele de start:

Luneburger Hansa: Springer - DEichmann, Pagelow, Eden, Buchler - Pauer, Wolk - Treu, Monteiro, Vobejda - Krottke

Mainz 05: Adler - Donati, Bell, Diallo, Brosinski - Frei, Latza - De Blasis, Maxim, Fischer - Muto

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia