INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  2.BUNDESLIGA

VIDEO Maxim, la primele minute în tricoul lui Stuttgart după aproape o lună

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 martie 2017 23:23

Alex Maxim a jucat primele minute la Stuttgart, după o pauză de aproximativ o lună, în care nu a făcut parte din lotul pregătit de Hannes Wolf.

Stuttgart a remizat pe teren propriu, scor 1-1, contra lui Vfl Bochum, formație aflată pe locul 10 în cea de-a doua ligă germană. Șvabii s-au văzut conduși după doar 10 minute, după reușita lui Losilla, însă au egalat în minutul 70, prin golul lui Ginczek.

Alex Maxim a intrat pe teren în minutul 66, fiind la prima apariție după 4 meciuri în care nu a fost nici măcar pe banca lui Stuttgart.

Echipa mijlocașului român este lider în Zweite Bundesliga, cu un avans de două puncte față de ocupanta locului secund, Union Berlin.