INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ZWEITE BUNDESLIGA

VIDEO Maxim, o nouă evoluție strălucitoare pentru Stuttgart » Pasă de gol într-un meci câștigat dramatic de echipa sa

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 aprilie 2017 16:04

VFB Stuttgart a câștigat dramatic astăzi, scor 3-2, meciul jucat în deplasare cu FC Nurnberg, obținând victoria care o aduce din ce în ce mai aproape de revenirea în Bundesliga.

Integralist, Maxim a oferit pasa de gol prin care echipa sa a egalat la doi, servindu-l perfect pe Ginczek.

Chiar dacă a fost condusă cu 0-2 la pauză, Stuttgart a revenit și a câștigat cu 3-2, grație golului reușit în prelungiri de Klein.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului

Cu trei etape înainte de final, Stuttgart e lider în Zweite Bundesliga, cu 63 de puncte, la șase lungimi de ocupanta locului secund, Braunschweig.

Accidentat, Laszlo Sepsi nu a făcut parte din lotul lui Nurnberg pentru această partidă.