INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Meci încins între echipa lui Răzvan Lucescu și liderul Olympiakos » Ambele formații au terminat partida cu un om în minus

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 ianuarie 2017 22:00

Xanthi FC, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut meciul disputat astăzi pe teren propriu contra liderului Olympiakos, scor 0-2.

Ideye a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 38 și Milivojevici a stabilit scorul final, cu un gol marcat în minutul 89.

Vezi AICI video cu fazele meciului!

Partida nu a fost lipsită de incidente. În minutul 60, Lisgaras, fotbalist al celor de la Xanthi, a avut o intervenție extrem de dură, cu crampoanele pe genunchiul lui Seba și a fost eliminat. Faultul lui Lisgaras a generat un conflict între fotbaliștii celor două echipe, iar scurt timp după ce și-a revenit, Seba a văzut și el cartonașul roșu pentru comportament nesportiv.

După înfrângerea suferită azi, formația antrenată de Răzvan Lucescu ocupă locul al treilea în Grecia, la egalitate cu echipa clasată pe poziția secundă, Panionios, și la 12 puncte de liderul Olympiakos.