STRANIERI  ·  ÎNTRERUPERE

VIDEO Mircea Lucescu a intervenit peste arbitru şi a oprit un meci al lui Şahtior Doneţk

Duminica, 16 Noiembrie 2014

Pauza prilejuită de meciurile echipelor naţionale din preliminariile Euro 2016 i-a oferit lui Şahtior ocazia să joace la Kiev un meci amical cu Olimpik.

Însă, în minutul 39, la scorul de 0-0, Nem a intrat mai tare la un jucător de la Olimpik, iar un alt fotbalist al adversarilor lui Şahtior l-a lovit pe fotbalist cu mingea în faţă.

Acesta a fost momentul cînd jucătorii celor două formaţii au sărit la bătaie pe teren, iar Mircea Lucescu a intrat pe gazon şi i-a cerut arbitrului oprirea meciului. Astfel, partida s-a sfîrşit în minutul 40