INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUDOGOREȚ

VIDEO Moți a marcat pentru Ludogoreț în derby-ul din Cupă » Gol fabulos înscris de gazde

Articol de GSP - Publicat joi, 14 decembrie 2017 20:47

Lodogoreț a pierdut în prelungiri partida din sferturile de finală ale Cupei Bulgariei în fața rivalei ȚSKA Sofia, scor 2-1, după ce în timpul regulamentar rezultatul a fost egal, 1-1.

Partida a început perfect pentru ȚSKA Sofia, Bodurov deschizând scorul în minutul 9 cu o execuție încântătoare.

Moți a egalat înaintea pauzei, printr-un penalty transformat în minutul 34. Golul decisiv a fost înscris de Despodov în prima repriză a prelungirilor.

Cosmin Moți a fost integralist la oaspeți, în timp ce Claudiu Keșeru nu a făcut parte din lot. La gazde, Alexandre Barthe, fostul fundaș al celor de la CS U Craiova, a evoluat întreaga durată a partidei.

În semifinalele competiției s-au mai calificat Slavia Sofia și Botev Plovdiv. Partida dintre Dunav Ruse și Levski se dispută mâine, de la ora 16:30.

12 cartonașe galbeneși unul roșu a acordat arbitrul partidei dintre CSKA Sofia și Ludogoreț