INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Moţi, gol pentru Ludogoreţ » A marcat din "specialitatea casei"

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 octombrie 2016 21:52

Cosmin Moţi a reuşit să marcheze un gol pentru Ludogoreţ, în victoria din deplasare cu Pirin Blagoevgrad, 3-1.

Internaţionalul român a fost integralist şi a dechis scorul pentru echipa sa în minutul 7, din penalty.

A fost cea de-a patra reuşită a românului în acest sezon pentru Ludogoreţ, în toate competiţiile.

Claudiu Keşeru, celălalt român de la Ludogoreţ, a fost rezervă şi a intrat în minutul 83.

Echipa celor doi se situează pe locul doi în clasamentul din Bulgaria, cu 22 puncte, la doar un punct distanţă de liderul Levski.