INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANŢA

VIDEO Mutu, al treilea gol pentru Ajaccio » Execuţie norocoasă din lovitură liberă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 decembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 12 decembrie 2012 22:09

Adrian Mutu a reuşit cel de-al treilea său gol de cînd evoluează la Ajaccio. "Briliantul" a deschis scorul în partida pe care echipa sa a cîştigat-o pe teren propriu cu Reims, scor 2-0.

Vezi VIDEO cu reuşita lui Mutu!

În minutul 31, Adrian Mutu a executat o lovitură liberă la care colegii săi nu au putut ajunge pentru a o devia, însă portarul oaspeţilor a fost păcălit şi mingea a intrat în plasă.

Mutu a fost schimbat în minutul 82 de S. Diarra, la scorul de 2-0 pentru Ajaccio. "Briliantul" a fost aplaudat de oamenii prezenţi la meci pentru evoluţia foarte bună.

Partida a fost una foarte imporantă pentru echipa lui Mutu, Reims fiind o echipă cu care Ajaccio este în luptă directă pentru salvarea de la retrogradare. Cele 3 puncte îi urcă pe Mutu şi colegii săi pînă pe locul 13, cu 19 puncte, însă distanţa pînă la locul 18 este de doar 3 puncte.

Playtech: Anamaria Prodan, mesaj nimicitor pentru Reghe: “Dacă m-aş fi căsătorit cu acest bărbat, el ar fi devenit prim-ministru”