INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Prima victorie a lui Șumudică în Turcia » Antrenorul a scos din echipă un român și i-a ieșit

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 august 2017 22:01

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, a câștigat meciul din etapa a 2-a cu Goztepe, scor 1-0.

Tehnicianul român a decis ca în această partidă să-l înlocuiască pe portarul Silviu Lung Jr. cu Yildirim și mutarea s-a dovedit a fi inspirată. În debutul sezonului, Lung Jr. a fost în poartă, dar Kayseri a pierdut în fața Galatei, scor 1-4.

Unicul gol al partidei de astăzi a fost înscris de Varela, în minutul 17, după ce portarul advers a apărat penalty-ul lui TurucVezi VIDEO cu golul partidei!

Echipa lui Șumudică are 3 puncte după primele două etape și ocupă locul 11. De partea cealaltă, Goztepe e pe 14, cu un singur punct. Lider e Galatasaray, cu maximum de puncte.

Cristian Săpunaru a fost integralist în formația lui Șumudică și a văzut un cartonaș galben în minutul 3 al prelungirilor. Ex-stelistul Boldrin a intrat și el pe teren în minutul 58.