INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Primul gol după aproape 3 luni! Andone a marcat pentru Deportivo, dar echipa lui a pierdut acasă

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 decembrie 2017 21:28

Florin Andone a reușit să marcheze cel de-al treilea gol stagional pentru Deportivo La Coruna, în eșecul suferit azi de echipa sa pe teren propriu cu Celta Vigo, 1-3.

Românul a început meciul pe bancă, fiind introdus pe teren în minutul 46. După doar 13 minute, Andone a reușit să înscrie, când oaspeții conduceau deja cu 3-0. Internaționalul român a înscris cu un șut puternic din interiorul careului.

VIDEO cu golul

Andone nu mai marcase pentru Deportivo din 30 septembrie, când înscria în victoria cu Getafe, 2-1

S-a terminat 1-3, iar Deportivo La Coruna se află într-o situațe complicată în clasament, aflându-se pe locul 18, cu 15 puncte.

Costel Pantilimon, celălalt român de la Deportivo, nu a fost inclus în lot, fiind în continuare accidentat la spate.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”