INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  READING - CARDIFF 3-0

VIDEO Pușcaș a impresionat Marea Britanie. BBC și Sky Sports îl laudă pe atacant după „dubla” de excepție » „Calitatea românului este evidentă” / „Ce finalizare!”

Articol de - Publicat duminica, 18 august 2019 16:04

George Pușcaș a reușit o „dublă” pentru Reading în prima repriză a meciului împotriva celor de la Cardiff, iar fotbalistul român i-a impresionat pe jurnaliștii din Marea Britanie.

„Două goluri ale lui George Pușcaș au făcut-o pe Reading să conducă cu scorul de 2-0 la pauză.

Prima reușită a venit în urma unei curse din propria jumătate, iar cealaltă după o finalizare de atacant veritabil. Calitatea românului este evidentă” - Sky Sports

„Ce finalizare a avut Pușcaș! Cel mai scump transfer din istoria lui Reading a adus echipa în avantaj” - BBC Berkshire

În acest moment, Pușcaș este pe primul loc în menționările de pe Twitter în Anglia.

8.000.000 €a plătit Reading lui Inter pentru transferul lui George Pușcaș

VIDEO CU REUȘITELE LUI PUȘCAȘ

VIDEO George Pușcaș eroul lui Reading! A marcat de două ori în meciul contra lui Cardiff și a fost desemnat MVP

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”