INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO

VIDEO Radu cu noroc » Lazio rămîne neînvinsă cu el pe teren: 2-1, ieri, cu Parma

Articol de - Publicat luni, 03 decembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 02 decembrie 2012 22:43

Integralist la romani, ex-dinamovistul a fost implicat la faza primului gol şi a luat un ”galben” pentru simulare

Pare să fi devenit regulă. Cu Ştefan Radu în defensivă, Lazio nu pierde. De la întoarcerea lui în echipă, pe 11 noiembrie, în minutul 52 al derby-ului cu Roma (3-2), alb-albaştrii au înregistrat două remize şi 4 victorii, ultima ieri, 2-1 contra Parmei.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Titularizat pe flancul stîng al defensivei, ex-dinamovistul s-a remarcat inclusiv în atac. El a pus umărul la marcarea primului gol (25), prelungind în centrul careului, la Biava, care a expediat balonul în plasă. În repriza secundă a încasat şi un "galben", după ce a căzut teatral în careul advers la capătul unei curse de 40 de metri.

1 gol, ieri, a încasat Lazio în 5 meciuri cu Radu integralist în acest sezon

Gol Stoian!
Adrian Stoian a închis ieri tabela în meciul cîştigat de Chievo la Genoa (4-2). Introdus în minutul 60 la oaspeţi, mijlocaşul român a reluat în plasă, din apropiere, balonul respins de portarul Frey (89). Al doilea său gol în acest sezon pentru Chievo!