INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Răzvan Lucescu, succes răsunător cu Xanthi! » Pentru formația românului a marcat și un fost fotbalist din Liga 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 octombrie 2016 19:06

Xanthi FC, formația antrenată de Răzvan Lucescu, s-a impus pe terenul lui Panathinaikos, scor 2-1, într-un meci în care a marcat și fostul fotbalist al Petrolului și Viitorului.

De Lucas a deschis scorul pentru Xanthi, în minutul 34, cu un gol superb din lovitură liberă. Panathinaikos a egalat în minutul 62, dar Xanthi a revenit în avantaj și a câștigat meciul grație reușitei lui Vasilakakis din minutul 66.

Este prima victorie a echipei lui Lucescu în acest sezon, venită după cinci etape, iar Xanthi ocupă locul zece.