INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STANDARD LIEGE

VIDEO Răzvan Marin, pasă decisivă de la primul meci ca titular în tricoul lui Standard Liege!

Articol de GSP - Publicat joi, 26 ianuarie 2017 21:46

Răzvan Marin a jucat primul meci ca titular la Standard Liege, contra lui Eupen, şi a pasat decisiv la reuşita prin care Standard a deschis scorul.

După doar trei minute de joc, mijlocaşul român a primit mingea în flancul drept după o aruncare de la margine şi centrat perfect în careu pentru Belfodil, care a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Vezi AICI video cu pasa de gol a lui Marin!

Răzvan Marin a debutat la Standard în meciul trecut, contra lui Bruges, când a fost introdus în teren în minutul 80, la scorul de 3-0 pentru Bruges.

Echipele de start:

Eupen: Van Crombrugge - Al-Abdulrahman, Diagne, Amani, Jeffren - Bassey - Sylla, Blondelle, Hackenberg, Cases - Garcia

Standard Liege: Gillet - Scholz, Laifis, Mladenovici, Cisse - Goreux, Răzvan Marin, Junior, Raman - Sa, Belfodil