INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Românii fac legea în Turcia! Torje și Grozav au înscris goluri superbe și au adus victoria lui Karabuk

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 august 2017 19:54

Gabriel Torje a marcat primul său gol pentru Karabukspor în partida de pe teren propriu cu Basaksehir, scor 3-1.

Mijlocașul român de 27 de ani a înscris dintr-o lovitură liberă din lateralul careului de 16 metri și a egalat, după ce oaspeții au deschis scorul prin Napoleoni. Karabuk a intrat în avantaj la pauză după autogolul moldoveanului Alexandru Epureanu.

Scorul final a fost stabilit de Gicu Grozav în minutul 67, care a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat-o cu un șut superb de la 30 de metri.

Gabi Torje a ajuns la Karabukspor la finalul lunii iulie a acestui an de la Terek Groznîi sub formă de împrumut până în iunie 2018.  Pentru Karabuk mai joacă românii Paul Papp, Cristi Tănase, Valerică Găman și Gicu Grozav.