INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Românii fac spectacol în Bulgaria » Prepeliță, Keșeru și Moți au marcat astăzi câte un gol

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 mai 2016 21:20

Ludogoreț n-a avut nicio problemă cu Pirin Blagoevgrad în campionatul din Bulgaria și după prima jumătate de oră conducea deja cu 3-0, toate golurile fiind marcate de români.

Balul a fost deschis de Andrei Prepeliță, în minutul 11, iar după 10 minute Claudiu Keșeru avea să majoreze diferența. Pe lista marcatorilor și-a trecut numele și Cosmin Moți, cu o reușită venită în minutul 31.

Până la pauză a mai marcat și Wanderson, iar la cabine s-a intrat cu scorul de 4-0. Până la final oaspeții au punctat şi ei o dată.

Aici găsești toate golurile partidei

Claudiu Keșeru ocupă locul 2 în clasamentul golgeterilor din Bulgaria, cu 14 goluri, la două reușite în spatele liderului Kamburov de la Lokomotiv Plovdiv. Ludogoreț este lider autoritar în campionatul Bulgariei, unde a câștigat titlul din punct de vedere matematic.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”