INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  OSMANLISPOR - GALATASARAY 3-2

VIDEO Rusescu și Torje, titulari în victoria contra lui Galatasaray

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2016 23:00

Raul Rusescu și Gabriel Torje au fost titulari în meciul pe care Osmanlispor l-a cîștigat pe teren propriu în fața lui Galatasaray, scor 3-2, într-un meci din etapa a 19-a din Turcia.

Fostul stelist a evoluat pînă în minutul 84, în timp ce Torje a fost înlocuit în minutul 82 de Kilicaslan.

Pentru Osmanlispor au marcat Umar, în minutele 20 și 44. Golul victoriei gazdelor a fost înscris de Cagiran, în minutul 51. Pentru Galatasaray au marcat Burak Yilmaz (20) și Sneijder (43).

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Osmanlispor ocupă locul 11, cu 22 de puncte, în timp ce Galatasaray este a treia în Turcia, cu 33 de puncte.