INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO RusesKO » Atacantul lui Osmanlispor a avut nevoie de doar 3 minute pentru a fi decisiv

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 aprilie 2016 16:10

Atacantul lui Osmanlispor, Raul Rusescu, confirmă forma bună pe care o traversează și a reușit să marcheze al zecelea său gol pentru formaţia turcă în acest sezon în toate competițiile (9 în campionat și unul în Cupă).

VEZI VIDEO

A fost reușita decisivă din meciul cu Caykur Rizespor, câştigată de Osmanlispor la limită, scor 1-0.

Rusescu avut nevoie de doar 3 minute pentru a înscrie. Acesta a intrat pe teren în minutul 80 şi a marcat peste doar 3 minute.

Celălalt român al celor de la Osmanlispor, Gabriel Torje, nu a făcut parte din lotul echipei pentru acest meci, fiind accidentat.

Echipa lui Rusescu şi Torje se află pe locul cinci în clasament, cu 44 de puncte. Lider este Beşiktaş, cu 66 de puncte. Rizespor este pe 14, cu 31 de puncte.

În acest meci Lukasz Szukala a comis un henț în careu, însă arbitrul n-a acordat nimic.