INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Săpunaru a marcat din nou! Românul a fost decisiv pentru Kayserispor

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 decembrie 2018 15:36

Fundașul Cristi Săpunaru, 34 de ani, a marcat pentru a doua consecutiv pentru Kayserispor, în egalul cu Erzurumspor, 1-1.

Fundașul central Cristi Săpunaru a deschis scorul pentru Kayseri în minutul 32. Acesta a preluat o minge în careu, la 7 metri de poartă, și a șutat puternic, învingându-l pe portarul Sehic.

Vezi AICI VIDEO

Erzurumspor a egalat în minutul 45+3, când mijlocașul Taylan Antalyali a marcat cu o lovitură de cap de la 10 metri. Săpunaru a jucat până în minutul 72, când a fost înlocuit de Asamoah Gyan. Silviu Lung jr, accidentat, nu a fost în lot.

După 17 etape, Kayserispor ocupă locul 13, cu 19 puncte.