INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

VIDEO Săpunaru a marcat primul gol pentru Kayserispor » Silviu Lung, Boldrin și Tiago Lopes au fost titulari

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iulie 2017 13:07

Kayserispor, echipa a lui Marius Șumudică, a pierdut primul meci amical disputat în cantonamentul din Austria.

Echipa românului a fost învinsă cu 2-1 de formația cehă FC Zbrojovka Brno.

Pentru Kayserispor au evoluat din primul minut Silviu Lung, Cristi Săpunaru, Fernando Boldrin și Tiago Lopes, jucătorii aduși de Marius Șumudică din Liga 1 pentru a întări echipa turcă.

Kayserispor s-a văzut condusă cu 0-2 încă din minutul 9, iar golul de onoare a fost marcat de românul Cristi Săpunaru, din penalty, în minutul 71.

În următorul test de verificare, Kayserispor se va duela cu formația din prima ligă italiană Udinese.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”