INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  INCIDENTE

VIDEO şi FOTO Incidente grave la derby-ul oraşului Plovdiv! Srgian Luchin a fost lovit cu un obiect în cap! Arbitrul a oprit meciul

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 aprilie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 19 aprilie 2014 19:04

Derby-ul oraşului Plovdiv dintre Lokomotiv şi echipa românilor Curtean şi Luchin, Botev, s-a lăsat cu incidente. Meciul a fost suspendat de arbitrul George Kabakov cu trei minute înainte de pauză, la scorul de 0-0.

Vezi AICI VIDEO şi FOTO!

Fanii lui Lokomotiv au aruncat cu obiecte în teren, lovindu-l pe fostul dinamovist, Srgian Luchin în cap.

Sportal.bg anunţă că fanii lui Lokomotiv au premeditat incidentele pentru a suspenda meciul, fiind un protest împotriva finanţatorului clubului.

Iniţial, meciul a fost întrerupt în primele minute, dar arbitrul a continuat meciul, totuşi, în minutul 42, cînd lucrurile au degenerat, arbitrul a decis să oprească meciul.