INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Ștefan Radu a câștigat categoric derby-ul românilor din Serie A! Echipa sa a marcat 5 goluri

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 octombrie 2017 16:58

Benevento a pierdut partida din etapa a 11-a din Serie A cu Lazio, scor 1-5, și gazdele rămân ultimele în prima ligă italiană.

Benevento, nou promovată în Serie A, e echipa la care joacă și George Pușcaș, însă la acest meci a fost doar rezervă. De partea cealaltă, Ștefan Radu a fost integralist.

Lazio a deschis scorul rapid prin Bastos, în minutul 4, iar după nouă minute Immobile a majorat diferența. Marusici a înscris și el, iar după pauză Lazaar a marcat golul de onoare al lui Benevento.

Parolo a înscris și el cu un sfert de oră înainte de final, iar Nani a stabilit scorul final în minutul 86.

Vezi VIDEO cu golurile marcate!

Lazio ocupă locul 3 în Serie A, la egalitate cu Juventus, fiecare cu câte 28 de puncte, în timp ce Benevento e ultima, fiind singura echipă care nu are niciun punct. Lider e Napoli, cu 31 de puncte.