INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Șumudică, criză de nervi după ultimul meci! S-a certat cu un reporter: "Tu ești antrenorul sau eu sunt?"

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 septembrie 2018 16:11

Al Shabab, echipa lui Marius Șumudică, a remizat joi seară, 1-1 cu Al Fateh, în etapa a treia din prima ligă din Arabia Saudită.

După meci, antrenorul de 47 de ani a făcut o criză de nervi și s-a certat cu un reporter care l-a întrebat despre situația de la echipă.

"Ce s-a întâmplat? Al Shabab are 7 puncte. Ce să se îmtâmple cu Al Shabab? Ce? Tu ești antrenorul echipei sau eu ?Nu, eu sunt!", i-a spus Șumudică reporterului.

Golul echipei lui Marius Șumudică a fost marcat în minutul 8 de atacantul Arthur, iar Al-Fateh a egalat în minutul 25 prin Matias Aguirregaray, fost jucător la CFR Cluj în sezonul 2012-2013.

Vezi și:  Șumudică e categoric: "Alibec dă randament când e antrenat bine" » Va încerca din nou să îl transfere: "Îmi doresc din suflet să-l iau"

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia