INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO "Șumudică nebunul"! Scandal la meciul cu Bașakșehir » Șumi și Săpunaru, criză de nervi după golul lui Adebayor

"Șumudică nebunul" au titrat turcii de la Fanatik

Articol de GSP - Publicat luni, 27 noiembrie 2017 20:30

Marius Șumudică, antrenorul lui Kayserispor, a făcut spectacol pe banca lui Kayserispor la partida cu Istanbul Bașakșehir (scor 1-1) una dintre cele mai în formă echipe din Turcia în acest moment.

VEZI VIDEO

O fază petrecută spre finalul primei reprize l-a scos din minți pe antrenorul român. Echipa sa deschisese scorul în minutul 9, prin Umut Bulut, dar a fost egalată în minutul 38, după reușita lui Adebayor.

Golul fostului atacant de la Arsenal a fost aprig contestat de Șumudică și de jucătorii săi, care au cerut henț.

Nu doar tehnicianul român a fost în prim plan, ci și Cristi Săpunaru, Tiago Lopes și Deniz Turuc. Ultimii doi au primit galben pentru proteste.

La meci asistă și Mircea Lucescu, selecționerul Turciei!

lucescu

Kayserispor și Bașakșehir au terminat la egalitate, 1-1. Echipa lui Șumudică este pe locul 5, cu 23 de puncte, la egalitate cu Beșiktaș și Fenerbahce. Adversara de azi e pe 2, cu 27 de puncte, cu două sub Galatasaray.