INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA PRAGA

VIDEO Supergol marcat de Stanciu în meciul de azi al Spartei Praga! Vătăjelu a bifat și el o pasă decisivă

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 noiembrie 2018 17:31

Sparta Praga a câștigat meciul de azi din delpasare împotriva celor de la Karvina, locul 15 în acest sezon, scor 3-1. Partida a fost mai dificilă decât s-ar fi așteptat pentru formația lui Nicolae Stanciu, marcator al unui gol superb în acest joc.

VEZI AICI VIDEO!

Gazdele au marcat primele, în minutul 34, prin Budinsky, din penalty. Tot el avea să fie eliminat 11 minute mai târziu.

După pauză, Sparta a înscris de 3 ori. Stanciu a punctat golul de 2-1, în minutul 72, cu un șut pe jos de la marginea careului. Vătăjelu s-a remarcat și el la prima reușită a echipei sale, din minutul 51, când a pasat.

Sparta Praga adună 30 de puncte și e pe locul 3, cu 4 puncte în urma Slaviei Praga și a Viktoriei Plzen, care au însă un meci mai puțin.

3.750.000 €este suma de transfer plătită de Sparta pentru a-l lua pe Stanciu de la Anderlecht

3 goluri
și 7 pase decisive a adunat Stanciu la Sparta Praga în acest sezon în 15 meciuri