INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Supergol pentru Grozav în campionatul Rusiei! A înscris cu o execuție magică de la mare distanță

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 aprilie 2017 15:06

Gicu Grozav pare să fi revenit la forma de altădată și a reușit să înscrie un nou gol pentru Terek. Din păcate, echipa sa a pierdut deplasarea de la Orenburg, scor 1-2.

Integralist la oaspeți, Grozav a marcat golul de 1-1 în minutul 73, însă Terek a pierdut după pe Pliev a marcat în propria poartă cu un minut înainte de final.

Grozav a înscris cu un șut plasat de la mare distanță și a ajuns la 5 reușite în 20 de meciuri. Torje nu a fost în lotul oaspeților.

Terek este pe locul 7 în Rusia, cu 33 de puncte. Orenburg e pe 14, cu 19 puncte.