Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   SERIE B

VIDEO SuperPușcaș! Triplă pentru atacantul român, la al doilea meci pentru Novara

Duminica, 11 Februarie

Novara a reușit o victorie importantă în Serie B, pe terenul celor de la Cittadella, una dintre echipele cu pretenții la promovare. Oaspeții s-au impus cu 3-1.

Integralist la Novara, George Pușcaș a reușit să înscrie de 3 ori. A deschis scorul în minutul 11, însă la pauză scorul era 1-1.

În minutul 55, atacantul român a reușit dubla și tot el a închis tabela în minutul 90+5, din pasa lui Moscati, cel care l-a asistat și la a doua reușită.

Cele 3 goluri ale atacantului de 21 de ani împrumutat de la Inter îi aduc Novarei 3 puncte cu care ajunge la 30.

Cotat la 1,5 milioane de euro, George Pușcaș are 4 goluri la Novara în două meciuri. Fotbalistul a jucat până în această iarnă la Benevento.