INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Trei puncte mari pentru Marius Șumudică în Arabia Saudită! Al Shabab, victorie 2-1 cu Ohod, ultima clasată

Marius Șumudică are un parcurs excelent în Arabia Saudită în acest sezon

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 martie 2019 20:18

Al Shabab, formație antrenată de Marius Șumudică, a reușit să câștige pe terenul lui Ohod, ultima clasată din Arabia Saudită, scor 2-1. Echipa românului urcă astfel pe locul 3, cu 5 etape rămase până la finalul campionatului.

OHOD - SHABAB, LIVE + statistici AICI!

Fără Budescu, în continuare accidentat, Seba (19) a deschis scorul pentru Al Shabab, din pasa lui Al Sulaiheem. Acesta a tras puternic, sub bară, din 6 metri.

Doar două minute a condus echipa lui Șumudică, Hazazi restabilind egalitatea în minutul 21.

Avea să fie 2-1 la pauză după ce Steve (36) a înscris din nou pentru Al Shabab. Servit la 11 metri, fotbalistul antrenat de Șumudică a reluat din plonjon, cu capul.

Meciul s-a terminat până la urmă cu victoria echipei lui Șumudică, 2-1, la capătul unei partide care a fost prelungită cu mai mult de 10 minute.

• Al Shabab a urcat pe locul 3, cu 47 de puncte după 25 de runde, cu 10 în urma lui Al Hilal și 11 în urma liderului Al Nassr. Ohod e ultima, cu doar 15 puncte. (Clasamentul din Arabia Saudită AICI)