INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Umilință pentru formația lui Alin Toșca » Eroare mare de arbitraj în defavoarea lui Betis

Articol de GSP - Publicat luni, 10 aprilie 2017 10:21

Cu Alin Toșca integralist, Real Betis a pierdut cu 1-4 meciul disputat în deplasare cu Las Palmas, în etapa cu numărul 31 din La Liga.

Gomez a deschis scorul pentru Las Palmas în ultimul minut al primei reprize, după o serie de erori în apărarea lui Betis.

Cea mai controversată fază a meciului a avut loc în startul reprizei secunde, când Boateng a dublat avantajul gazdelor. Reluările au arătat însă o poziție clară de ofsaid a mijlocașului ganez.

Urmărește AICI rezumatul VIDEO al partidei!

Viera, în minutul 62 și Jese, din penalty, au marcat celelalte goluri ale lui Las Palmas. Golul de onoare a lui Betis a fost înscris de Navarro în minutul 88, cu un șut puternic din prima, executat din interiorul careului.

Real Betis este pe locul 15 în prima ligă spaniolă, la 3 puncte în fața lui Deportivo la Coruna și la 9 puncte de Gijon, prima echipă clasată pe loc retrogradabil.

Echipele de start:

Las Palmas: Raul - Macedo, Lemos, Bigas, Castellano - Mesa, Gomez - Tanausu, Viera, Boateng - Jese
Rezerve: Varas - Aythami, D.Garcia, M.Garcia, Halilovici, Livaja, Montoro

Betis: Adan - Navarro, Mandi, Pezzella, Toșca, Martines Sanchez - Ceballos, Petros, Pardo - Castro, Alegria
Rezerve: Gimenez - Cejudo, Durmisi, Gonzalez, Joaquin, Martin, Sanabria