INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ZENIT

VIDEO Umilit în Cupă! » Prima înfrângere a lui Il Luce pe banca lui Zenit a fost una extrem de usturătoare

Articol de GSP - Publicat joi, 27 octombrie 2016 19:51

Zenit Sankt Petersburg a pierdut cu 0-4 meciul jucat pe terenul lui Anji Mahacikala, în Cupa Rusiei, iar Mircea Lucescu este la prima înfrângere într-un meci oficial de când a preluat echipa.

Zenit a terminat meciul în nouă oameni, după eliminările lui Kerzhakov, în minutul 58 și a lui Giuliano, în minutul 89. Și Anji a încheiat partida cu un om în minut, după ce Gadzhibekov a văzut al doilea galben în minutul 89.

Anji s-a calificat grație reușitelor lui Gasanov, Berisha și dublei bifate de Budkivsky.

Echipa antrenată de Mircea Lucescu este în continuare neînvinsă în primele 11 meciuri din campionatul Rusiei și la egalitate de puncte cu liderul Spartak Moscova.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping